@

[oferta]
[szkolenia]
[kursy internetowe]
[doradztwo i ekspertyzy]
[edukacja ekologiczna]
[o firmie]
[publikacje]
[referencje]
[galeria]
[kontakt]
[linki]


   
           
 
 

Podstawy komunikacji międzyludzkiej w szkole

Radzę sobie z emocjami własnymi i moich uczniów

Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Kurs kierowników wycieczek szkolnych

Skuteczne pozyskiwanie środków na poszerzanie oferty placówek oświatowych

 
 

 
  Napisz do nas..

Zadaj pytanie..

Chcę dostawać informacje na temat nowości na stronie oraz aktualnej oferty na adres:

 
 
   
   

 Educator > Publikacje

   
     

NIE ZASYPIĄ NAS ŚMIECI, BO SEGREGUJĄ JE DZIECI

Ilona Biłek-Landowska, Lidia Dolata, Joanna Iszczek, Elżbieta Marczak, Anna Ryta

Gdynia 2004

Opracowano na podstawie Pakietu Edukacyjnego BRYZA - Jak ochronić Środowisko
PIĘKNO TEJ ZIEMI SKŁANIA MNIE DO WOŁANIA O JEJ ZACHOWANIE DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ. JEŚLI KOCHACIE TĘ ZIEMIĘ, NIECH TO WOŁANIE NIE POZOSTANIE BEZ ODPOWIEDZI.

Jan Paweł II

Spis treści

SCENARIUSZ SPOTKANIA Z RODZICAMI

Temat: Jak wdrożyć program edukacyjny dotyczący gospodarowania odpadami w naszej klasie i w naszych domach.

Miejsce: Sala lekcyjna.

Cel główny:

  • Rozwinięcie poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska lokalnego w kontekście gospodarowania odpadami komunalnymi

Cele szczegółowe:
  • Zwrócenie uwagi na problemy związane z produkcją dużej ilości odpadów, w tym opakowań
  • Uświadomienie roli szkoły w kształtowaniu postaw proekologicznych w społeczeństwie
  • Pozyskanie poparcia rodziców i zaproszenie ich do współpracy przy realizacji projektu ekologicznego wykorzystując pakiet Bryza

Czas trwania: 30 minut

Materiały:

  • Ankieta
  • Szary papier
  • Pakiet edukacyjny Bryza

Przebieg spotkania:
  1. Wprowadzenie - przekazanie informacji o stanie składowisk w najbliższej okolicy oraz o przepisach prawnych dotyczących odpadów w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.
  2. Ankieta.
  3. Przekazanie informacji o projekcie BRYZA.
  4. Zaprezentowanie celów i form realizacji projektów ekologicznych wdrażanych w szkole .
  5. Zaproszenie rodziców do współpracy.
  6. Udzielenie odpowiedzi na pytania - dyskusja.
  7. Zakończenie spotkania